Antyrama w dekoracji wnętrz – kilka praktycznych porad

Dekorowanie to jeden z najważniejszych etapów urządzania mieszkania. To ozdoby tworzą klimat wnętrza i sprawiają, że to staje się ciepłe i przytulne. Jeśli mieszkanie ma stać się przyjemną oazą dla całej rodziny, warto zadbać o to, by miało unikalny charakter i odzwierciedlało niepowtarzalność domowników. Jednym z najlepszych sposobów na oryginalną dekorację do dowolnego wnętrza są antyramy – nowoczesne i uniwersalne dopasują się do dowolnego stylu i kolorystyki, stanowiąc idealne tło dla wybranych grafik czy zdjęć. Jak je wykorzystać w dekoracji mieszkania?

antyrama do kolekcji swoich zdjęć

Co umieścić w antyramach?

Antyramy to doskonałe tło dla różnych elementów graficznych. Najczęściej umieszcza się w nich plakaty i reprodukcje obrazów, jednak istnieją także inne możliwości. W nowoczesnych wnętrzach świetnie będą prezentowały się nowoczesne grafiki albo cytaty motywacyjne – trend wnętrzarski, który utrzymuje się już od kilku sezonów. Wielbiciele klasyki mogą postawić na rodzinne zdjęcia, które jak nic innego dodadzą mieszkaniu przytulności i ciepła.

Antyrama – do jakich wnętrz będzie pasować?

Tworząc galerię obrazów w salonie czy w sypialni, należy zadbać o to, by tworzyła ona spójną całość z pozostałymi dekoracjami. Antyrama do zdjęć ma tę zaletę, że jest bardzo uniwersalna – ze względu na brak klasycznego obramowania pasuje właściwie do każdego wnętrza: od tradycyjnego, klasycznego, po nowoczesne i minimalistyczne. Nie kontrastuje także z kolorystyką wnętrz, więc można wykorzystać ją w dowolnym pomieszczeniu.

Jak skomponować galerię zdjęć w antyramach?

Inna ważna kwestia, o której trzeba pomyśleć, tworząc galerię obrazów w mieszkaniu, jest ilość i układ antyram. Można postawić na kilka większych ramek umieszczonych w prostej linii lub wybrać ostatnio niezwykle modną opcję polegającą na umiejscowieniu na ścianie licznych antyram różnej wielkości w swobodnej kompozycji.