Co zrobić ze ścianą w pokoju dziecięcym?

tapeta

Wydaje się, że jeśli chodzi o pokój dla dziecka, są dwa rozwiązania dotyczące zagospodarowania ścian. Pierwsze rozwiązanie to malowanie, a drugie to tapety dla dzieci. Na co lepiej się zdecydować?

Malowanie zamiast tapet dla dzieci

Jeśli ktoś zdecyduje się na malowanie zamiast tapet dziecięcych, warto pamiętać o tym, że nakładanie farby to tak naprawdę dużo pracy. Rzecz w tym, że nie tak łatwo gładko pomalować ścianę. Poza tym, dosyć szybko konieczne jest niestety powtórne malowanie.

Tapety na ścianach

Jeśli przyklei się dla dzieci tapety, można mieć nieco dłużej spokój ze ścianami. Rzecz w tym, że wymiana tapet dziecięcych nie jest konieczna aż tak często jak malowanie. Tapety bowiem mocno trzymają się ściany i nie tracą kolorów. Oczywiście, może dojść czasem do ich zabrudzenia, jednak większość tapet, zwłaszcza dziecięcych, można bez trudu wyczyścić.

Ozdoby na ścianach

Niezależnie od tego, czy na ścianie położy się tapetę czy też farbę, warto ją również jakoś dodatkowo ozdobić. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład skorzystanie z plakatów na ściany. Można również zawiesić na ścianach wiele innego rodzaju ozdób. Dobrym pomysłem jest też zawieszenie na ścianie doniczki z jakąś rośliną.