Małe dodatki do mieszkania w wielkim stylu

Każda aranżacja mieszkania cechuje się nieco odmiennymi trendami, jeżeli chodzi o dodatki uzupełniające wystrój wnętrz. Jeżeli cofnąć się wstecz o jakieś dwadzieścia lat, tak mniej więcej po połowy lat dziewięćdziesiątych, to z łatwością można przypomnieć sobie kredensy i komody zastawione nie tylko kryształami ale też innymi rodzinnymi pamiątkami. Aktualnie na topie jest minimalizm, ograniczający ozdoby do jak najmniejszej ilości. Niezależnie od tego, w jakiej epoce się nie znaleźć, to ważną częścią wystroju większości domów są obrazy. Aby mogły one się wyjątkowo prezentować, to trzeba zadbać o odpowiednie ramy do obrazów.

Ramy do obrazów – co wybrać?

Najważniejsze założenie jest takie, aby ramy dobierać odpowiednio do stylu w jakim utrzymany jest obraz. Raczej ciężko jest sobie wyobrazić, nowoczesne, futurystyczne dzieło sztuki oprawione w ciężką, drewnianą ramę. Takie oprawy przeznaczone są zdecydowanie do obrazów z poprzednich epok, które posiadają odpowiedni walor historyczny. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego obramowania warto również zwrócić uwagę na kolorystykę mieszkania, tak aby obydwie stylistyki nie gryzły się ze sobą wzajemnie.

Nowoczesna stylistyka

Współcześnie coraz bardziej odchodzi się od tradycyjnych drewnianych obramowań obrazów. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się szklane antyramy oraz cienkie, metalowe obramowania. Takie wykończenie doskonale wpisuje się bowiem w surową, minimalistyczna stylistykę współczesnych wnętrz. Ramki – zobacz do obrazów – zarówno te tradycyjne jak i nowoczesne kupić można zarówno na aukcjach internetowych jak i w sklepach stacjonarnych dla plastyków. Warto dobrze zmierzyć obraz, ab nowe obramowanie nie okazało się ani za duże ani zbyt małe – ma to ogromne znaczenie i w przypadku ram wykonanych z drewna jak i w przypadku antyram.