w pokoju dziecka nie może zabraknąć fototapet

Jak wybrać najlepszą fototapetę dla dzieci?

Fototapeta dla dzieci to świetny, szybki i stosunkowo tani pomysł na ożywienie i urozmaicenie dziecinnego pokoju. Tapeta z rysunkami ulubionych bohaterów sprawi radość każdemu dziecka.

Fototapeta dla dzieci- czym się kierować podczas wyboru?

w pokoju dziecka nie może zabraknąć fototapetWybierając motyw fototapety do pokoju dziecięcego najlepiej wybierać razem z dzieckiem. W ten sposób fototapeta zostanie dopasowana do jego wieku i zainteresowań, a dodatkowo będziemy mieć pewność, że wybraliśmy prawidłowy wzór czy kolory. Skoro o kolorach mowa, to tu należy także pamiętać, że mniejsze dzieci lubią bardziej intensywne kolory. Kupując nasyconą fototapetę dla dzieci, zadbajmy o to, by pozostałe elementy wyposażenia pokoju były w spokojniejszych barwach. Podstawową zasadą jest więc to, by aranżacja pokoju dziecięcego nie była dla nich męcząca. Aby dzieci lubiły przebywać w pokoju, musimy utrzymać wszelkie elementy wystroju w spójności, biorąc też pod uwagę to, że pokój dzieci sam w sobie jest już niezwykle kolorowy, ponieważ znajduje się w nim bardzo dużo różnych zabawek.

Zwykle zaleca się, aby fototapetę położyć tylko w jednej części pokoju, ponieważ w taki sposób sprawimy, że pokój nadal będzie sprzyjał odpoczynkowi i wyciszeniu dziecka. Cały wytapetowany pokój, do tego w tapecie w mocnym kolorze, może nie być najlepszym pomysłem, choć zapewne dzieci wolałyby taką opcję. Ponadto fototapeta dla dzieci zazwyczaj jest tak kolorowa i dużo się na niej dzieje, że aby przykuwała wzrok i zainteresowała dzieci, powinna zajmować tylko część pokoju. Kiedy zajmuje mniejszą część pokoju, zdecydowanie łatwiej też jest ją później usunąć lub zamienić na nową, ponieważ re-aranżacji nie wymaga cały pokój. Co więcej, często fototapeta dla dzieci jest np. wodoodporna bądź łatwo-zmywalna, co jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku dzieci, które uwielbiają malować po ścianach.