W jaki sposób ciekawy komponować plakaty na ścianie

plakat do dekoracji mieszkania

Obecnie bardzo wiele mieszkań i domów dekoruje się za pomocą ciekawych plakatów. Można za darmo pobrać je z internetu i wydrukować w domu, stworzyć samemu w programach graficznych, albo odwiedzić sklep z plakatami online i wybrać coś dla siebie z gotowych propozycji. Trzeba tylko wiedzieć jak te razem ze sobą zestawić, aby uzyskać ciekawy wizualnie efekt.

Różne wielkości

Wybierając plakaty do galerii ściennej warto pamiętać o tym, by obok siebie wieszać plakaty o różnych rozmiarach. Jeżeli wszystkie będą miały ten sam format, nie będą prezentować się zbyt dobrze. Najlepiej zatem wybrać jeden o największym rozmiarze, a następnie wokół niego powiesić mniejsze grafiki i plakaty. Dobry sklep sprzedaje wzory w różnych wielkościach, a im mniejszy format tym niższa cena. Jednym słowem wybierając jeden duży plakat i kilka mniejszych, ogranicza się koszty stworzenia galerii ściennej do domu.

Plakaty w różnym stylu

Dobrze jest zestawiać obok siebie plakaty w różnym stylu, a inspiracji można szukać po prostu w internecie, albo kupić gotowy zestaw plakatów z jakiegoś dobrego sklepu. Bardzo dobrze wyglądają obok siebie na przykład typograficzne,  z motywami botanicznym, w stylu boho, czy wreszcie plakaty przedstawiające mapy różnych znanych miast. Jeżeli wybierze się różne formaty, które zostaną oprawione w pasujące do siebie ramy, wszystko razem stworzy doskonałą całość. Warto jednak odrobiną poeksperymentować i na przykład część ram kupić w sklepie z antykami. Dzięki temu galeria będzie wyglądać bardziej interesująco. Nowoczesny plakat oprawiony w ramę inspirowaną klasycznymi muzealnymi ramkami, to wspaniały współczesny element wystroju wnętrza. Pięknie prezentuje się w domach w stylu klasycznym, nowoczesnym i skandynawskim.