obrazy do salonu

Obrazy do salonu – na jakie warto postawić?

Urządzanie i dekorowanie wnętrz jednego z najważniejszych w pomieszczeń w domu, czyli salonu, to duże wyzwanie. Na szczęście dzisiaj mamy szeroki wyrób akcesoriów, gadżetów oraz dodatków, które bez wątpienia sprawią, że niejedno wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. Do takich elementów definitywnie zaliczyć można obrazy. Obrazy różnego typu królują w wielu posiadłościach. Nic zresztą dziwnego, gdyż świetnie spełniają swoją rolę. Na jakie obrazy do salonu jednak warto postawić?

Obrazy o dopasowanej kolorystyce

W pierwszej kolejności zawsze podczas wybierania obrazów do wnętrza salonu warto kierować się przede wszystkim odpowiednią kolorystyką. Odpowiednia, czyli jaka? Otóż, barwy, które pojawiają się i przeważają na danym obrazie powinny współgrać z całością aranżacji w określonym pomieszczeniu, tak aby całość wyglądała profesjonalnie i nie była zbyt ekstrawagancka bądź zbyt nudna. Jeśli zatem w salonie przeważają mocne barwy, kolorystyka wiszących na ścianach obrazów może być nieco stonowana. W takim przypadku sprawdzą się minimalistyczne wzory oraz jasne, delikatne, pastelowe kolory. Jeśli natomiast wnętrze jest przepełnione meblami i innymi dodatkami raczej w kolorach spokojnych, wtedy obrazy powinny być bardziej wyraziste. Tu sprawdzą się barwy takie jak:

obrazy do salonu

– pomarańcz

– czerwień

– zieleń

– seledyn

Obrazy mające dla nas jakieś znaczenie

To jednak nie wszystko. Aby w salonie zapanowała wyjątkowa, niepowtarzalna i indywidualna dla wszystkich mieszkańców domu czy mieszkania atmosfera, obrazy, które się wybiera, muszą mieć dla domowników jakieś znaczenie. Dobrze więc decydować się na te piękne obrazy do salonu, które z czymś się komuś kojarzą, przywołują pewne wspomnienia lub wyrażają charakter, podejście do życia czy rozmaite poglądy. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy zechce się spojrzeć na swoje cztery ściany kompleksowym okiem. Widząc piękny salon i wspaniale komponujące się z nim, ale zarówno z lokatorami danego miejsca obrazy, od razu czuje się swoisty klimat domu.