ozdoby na ścianę do salonu

Poznaj niebanalne dekoracje ścienne do salonu!

Zastanawiasz się jak w niebanalny sposób udekorować salon? Chcesz nadać mu wyjątkowego charakteru? Z pewnością powinieneś pomyśleć o ciekawym zaaranżowaniu ścian. Wszystko po to, by wnętrze zostało więcej klimatu i stało się przytulniejsze. Bogata dostępność ozdób na ścianę do salonu sprawia, że z łatwością można znaleźć coś odpowiedniego do własnej aranżacji i indywidualnego gustu. Co, w tym zakresie jest w aktualnych trendach? 

Minimalistyczne plakaty – ciekawe ozdoby do salonu! 

Estetyczne plakaty, oprawione w cienką ramę, prezentują się zdecydowanie niebanalnie. Do najmodniejszych aktualnie należą ich minimalistyczne propozycje. Dostępne są one w różnych kategoriach tematycznych. Zazwyczaj jednak zachowane w stonowanych kolorach i przedstawiające prostą grafikę lub spokojną naturę. Takie plakaty sprawdzą się w niemal każdej aranżacji, polecane są między innymi do klasycznych i skandynawskich wnętrz. 

Metalowe kompozycje, jako dekoracje ścienne! 

To w prostym ujęciu metalowe wyplatanki tworzące ciekawe kompozycję. Stanowią nowatorską alternatywę dla tradycyjnych plakatów. Prezentują się fascynująco, a niekiedy nawet hipnotyzująco. Mogą przedstawiać całkowicie fantazyjne formy lub na przykład botaniczne motywy. Najczęściej dostępne są w kolorze czarnym, złotym lub miedzianym. Idealnie wpisują się w aranżację industrialną i nowoczesną. 

Mapy świata z magnezami na ścianę! 

ozdoby na ścianę do salonu

Motyw mapy świata jest niezwykle modny. Stalowa mapa naścienna w kolorze czarnym prezentuje się na prawdę designersko. Dołączone są do niej magnezy, które mają służyć oznaczaniu na mapie odwiedzonych miejsc. To wyjątkowa ozdoba do salonu dla wszystkich miłośników podróży, ale nie tylko. Efektownie udekoruje salon zachowany w stylu industrialnym. Sprawdzi się również w minimalistycznych aranżacjach. 

Dekoracje ścienne z motywami zwierząt! 

Miedzy innymi tak zwane trofea to właściwie ponadczasowe ozdoby ścienne. Tym razem jednak powracają, jako sztuczne wyroby. Do najmodniejszych propozycji należą głowy jelenia, które występują na przykład w formach metalowych, geometrycznych obrazów 3d. Takie ozdoby sprawdza się we wnętrzach skandynawskich, a także vintage. 

Duży wybór ozdób salonowych na ścianę można znaleźć w sklepie internetowym sfmeble.pl.