Jakie plakaty do salonu wybrać?

Projektowanie wnętrza często niesie ze sobą ogrom pokładów kreatywności. Niekiedy jednak brakuje pomysłu czym zapełnić największe powierzchnie mieszkania, czyli ściany. Pozostawienie je pustych czasami wydaje się być dobrą decyzją, ale z biegiem czasu zaczyna czegoś na nich brakować. Jak upiększyć salon i dodać mu trochę ciepła i elegancji?

Salon w odcieniach pasteli.

Kiedyś ściany pomieszczeń w domach zdobiły zdjęcia rodziny, folkowe talerze czy płaskorzeźby. Moda rządzi się swoimi prawami i aktualnie wiele osób wybiera urządzenie mieszkania w stylu skandynawskim, czyli bardzo minimalistycznym. Co jednak zrobić ze ścianami?

Dobrym wyborem do dekoracji będą nowoczesne plakaty do salonu, które mogą przedstawiać:

  • pejzaże – szczególnie widoki mórz, gór, plaży, lasów – wprowadzające element tajemniczości,
  • vintage – które charakteryzują się minimalizmem, zawijasami, okrągami i łagodnymi zarysami,
  • zwierzęta – zazwyczaj dzikie, groźne lub odwrotnie – łagodne z usposobienia, przedstawione w pastelowych kolorach
  • motywacyjne – z przesłaniem, niosące nadzieję, np. wschodzące słońce, promienie słońca przebijające się przez gęstwinę traw lub tęcza po burzy.

Dodatek do wystroju.

Plakaty na ścianę do salonu mimo, że nie są meblami, stanowią bardzo funkcjonalny element wystroju. Przykuwają wzrok, zachęcają do konwersacji wśród gości, lub uspokajają skołatane nerwy po wyczerpującym dniu. Ważne, by zaprojektować swoją przestrzeń mieszkalną tak, by stworzyć wewnętrzny azyl, do którego będzie się chciało wracać z przyjemnością. Niepozorne plakaty do salonu mogą ocieplić wystrój, nadać tajemniczości lub upamiętnić wyjątkowe chwile w życiu. 

Plakaty na ścianę do salonu dostępne na stronie GaleriaPlakatu.pl.