Fikus beniamiński

Fikus – idealna roślina do biura

Niezwykle efektowny, z ciemnozielonymi bujnymi liśćmi fikus od wielu lat gości w naszych domach i biurach. Nic dziwnego, gdyż ta roślina znakomicie sprawdza się jako dekoracja wielu wnętrz. Ogromnym jej plusem jest nie tylko znakomity wygląd, ale również to, że doskonale odnajduje się w każdych warunkach. Co więc warto wiedzieć o fikusie? Gdzie najlepiej go kupić? Jak go pielęgnować? Na te oraz na wiele więcej podobnych pytań zainteresowani znajdą odpowiedzi w poniższym artykule.

Idealna roślina do każdego pomieszczenia

Trzeba przyznać, że fikusy od lat cieszą się olbrzymią popularnością i to nie tylko wśród osób, które hodują kwiaty. Fikusy wybierają także te osoby, które uwielbiają żywe dekoracje, jednak nie mają kompletnie ręki do kwiatów. Trzeba przyznać, że z pielęgnacją tej rośliny poradzą sobie nawet dzieci. Wystarczy zadbać o to, by fikus został umiejscowiony w odpowiednio nasłonecznionym pomieszczeniu i regularnie podlewany. Warto od czasu do czasu przetrzeć jego liście delikatnie nawilżoną ściereczką, by oczyścić zgromadzony na nich kurz. Nawet, gdy przez kilka dni domownicy zapomną go podlać, nie trzeba się martwić. Fikus bez problemu wytrzyma kilka dni bez wody. Możesz zamówić je online na kwiatydonice.pl.

Dlaczego fikusy doskonale sprawdzają się w biurach?

Wiele osób urządzając swoje biura i kancelarie, stawia na rośliny doniczkowe. Fikusy w tym przypadku sprawdzają się idealnie, gdyż słyną z tego, że perfekcyjnie oczyszczają powietrze z toksyn, a także dodają energii osobom, które przebywają w pomieszczeniach. Trzeba więc przyznać, że tam, gdzie są żywe rośliny, jest czyste powietrze i przyjemna atmosfera. Fikus idealnie więc odnajdzie się w miejscach, które od razu rzucają się w oczy. Warto go postawić na parapecie, na stole, jak na i półce tak, by docierały do niego promienie słoneczne. Należy również zadbać o to, by liście nie dotykały niczego innego, gdyż fikusy tego nie lubią. Doskonali obserwatorzy z pewnością dostrzegą, jak szybko ta roślina rozwinie się.